e-Founder Yolculuğu

e-Founder Zirvesi

21 Ekim 2018
e-Founder Zirvesi

e-Founder Meetuplar

Kasım - Aralık
Meetuplar

Yarışma Başvuruları Son

13 Ocak 2019
Yarışma Başvuruları Son

Bootcamp

Ocak
Bootcamp

Mentörlük

Ocak - Şubat
Mentörlük

Yarışma Finali

16 Mart 2019
Yarışma Finali

e-Founder Yarışması Nedir?

Öncelikle belirtmeliyiz ki, e-Founder iki öğrenci kulübü tarafından tasarlanan ve organize edilen henüz yolun başındakiler için bir girişimciliğe başlagıç yolculuğudur. Yarışma ise öne çıkan hazır girişim fikirlerinin hayata geçirilmesini sağlayan desteklerin verildiği kısımdır. Yarışmamızın en büyük vaadi ise startuplarını kurma ve büyütme aşamasında olan finalistleri ekosisteme tanıştırmak ve ilk adımlarını daha kolay kılmaktır.

Girişimini kurmak istiyorsan, her zaman yanındayız ve e-Founder olmak için #SıraSende
* Yarışmaya başvurmadan önce yarışma kriterlerine göz atmayı unutma, bol şans!
Başvurularımız sona erdi. İlginiz için teşekkürler

Yarışma Kriterleri

e-Founder 2019 Finalistleri

  • eBrawler
  • FameThings
  • Yerim
  • Şefim Evimde
  • Gamitive
  • Sinematch
  • Lazy Analytics
  • AidCaseApp
  • Online Savunucu

e-Founder finalistleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve 16 Mart'ta yarışma finalini kaçırmamak için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Yarışma Ödülleri

Bootcamp'e Katılma Hakkı

Finalist takımlar Workup Mentörleri tarafından girişimcilikle ilgili temel eğitimlerin verildiği, ihtiyaçları olan konularda destek alma imkanı yakalacakları bir bootcamp'e katılmaya hak kazanacak.

Mentorluk Desteği

Finalist ekipler 16 Mart'taki yarışma finaline kadar Workup mentörlerinden bire bir destek alma imkanı yakalayacak. Ömer Erkmen, Kaan Akın gibi önemli isimler mentörlerin arasında yer alıyor.

e-Founder Olmak

Startup kurmanın başlangıcındaki zorlukları e-Founder süreciyle aşmış olacaksın. e-Founder ilk kez duyulduğun ve ekosisteme kendini tanıştırdığın adres olacak.

Workup Programına Katılma Hakkı

Yarışma finalinde jüri değerlendirmesiyle 1. olan takım Workup programına katılmaya hak kazanacak. 2. ve 3. takımlar Workup için ayrıca bir Pitching Day'e katılarak programa dahil olma şansı yakalayacaklar.

Kolektif House Gezgin Üyeliği

Finalin kazanan ekibi haricinde dereceye giren diğer ekiplerin kurucu ortakları Kolektif House'da gezgin üyelik kazanacak. Gezgin üyelik ayrıntıları daha sonra belirlenecek

Paraşüt Program Desteği

Finalde ilk 3 sırayı alan ekipler Paraşüt programını ücretsiz kullanmaya hak kazanacaklar.

Geçmiş e-Founderlar

2018

PAW

PAW evcil hayvan sahibi olmak isteyenlerin bu isteğini evcil hayvan yetiştirme ve yarıştırma AR teknolojisiyle çalışan mobil oyun olarak eğlenceli bir şekilde çözüyor.

İdealTeklif

İdeal Teklif, satın alma yapan şirketler ve onlara tedarik sağlayan firmalar için ters pazar yeri modeliyle çalışan web tabanlı bir yazılımdır.

2017

Meta-Lol

Meta-LoL, League of Legends (LoL) oyuncularının, oyunun modasını (meta) takip edebilecekleri bir içerik platformudur. Meta-LoL içerisinde kullanıcılar için özel olarak üretilmiş rehber, istatistik, test ve bilgilendirici içerikler bulunuyor. League of Legends oyuncularının hem eğlence hem de bilgilenme ihtiyacını karşılıyor.

Scoutium

Futbolcuların keşfedilmesini sağlayan bir girişim olarak hizmet veren Scoutium, 1 milyon dolar yatırım aldı. Efe Aydın, Emre Ün ve Safa Yerliyurt tarafından “Karanlıkta kalmış futbolcuları keşfetmek” vizyonu ile kurulan Scoutium, şu an 25 futbol kulübü ile çalışıyor.